Oddělte se od nudné většiny! Takové potisky oblečení ostatních odrovnají

Přidat na Seznam.cz

Oblečení o nás vyjadřuje velmi mnoho. Figuríny v obchodech oblékají talentovaní lidé a svědčí jim to, ale obléct si předem určené kombinace je v podstatě smrtí originality a osobního módního stylu. Vzdejte se tohoto zjednodušování a vytvořte si osobitý styl pomocí následujících pěti tipů.

Zjistěte, co vás dělá šťastnými

Když chcete svoji originalitu vyjádřit potiskem na oblečení, zamyslete se nad tím, co vám přináší na tvář úsměv, nebo v čem se cítíte pohodlně a příjemně. Vsaďte na vtipnou mikinu, která rozveselí nejen vás, ale i všechny lidi, které potkáte.

Při hledání oblečení vyvolávajícího pocit štěstí jsou důležité i barvy a střihy. Chcete působit sexy – vybírejte si obnaženější kousky. Milujete pohodlí? Potom se svezte na trendu oversized oblečení. Možná milujete žlutou, která má sílu zvyšovat energii u všech lidí nebo si v červené připadáte příliš na očích a cítíte se nepříjemně. V tomto prvním bodě rozhodně poslouchejte své emoce.

V jakém oblečení máte sami ze sebe dobrý pocit?

Při tvorbě vlastního stylu jsou extrémně důležité emoce, které v nás oblečení vyvolává, protože ty vyzařují i navenek. Znáte to – možná máte šaty, ve kterých se cítíte jako modelka, nebo mikiny pro páry, díky kterým z vás vyzařuje naprostá pohoda. Takové kousky byste měli nosit co nejčastěji, protože vám dodají sebevědomí a pomohou vypadat nejlépe, jak se dá.

Co nemáte rádi?

Tento krok by měl být velmi jednoduchý, neboť každý z nás má v sobě jakéhosi vnitřního kritika. Všude, kde se pohneme, vidíme věci, které nám nesedí a nikdy bychom si je na sebe neoblékli. Možná vám nevoní preppy styl inspirovaný uniformami studentů, nebo si neumíte zvyknout na oversized péřové větrovky. Nenuťte se do ničeho, co vám není blízké.

Je zbytečné, aby vaše dubové šatní skříně praskaly ve švech, když nejraději nosíte džíny a tričko s originálním potiskem, které využívá slovní hračky nebo reprezentuje vaši oblíbenou filmovou postavu.

Vytvořte si podpis, podle kterého vás poznají

Vlastní styl oblékání vyžaduje jeden důležitý prvek – jakýsi podpis, podle kterého všichni budou vědět, že jste to vy. Velké sluneční brýle, ruce poseté náramky, potisky v oblíbených barvách, nebo téma, díky kterému se budete odlišovat od okolního davu. Všechny tyto prvky můžete využít podle toho, který je vám nejbližší a nejpřirozenější. Nebojte se je i nakombinovat.

Máte rádi čepice, trička s nápisy a k tomu spoustu prstenů? Klidně si je dopřejte v práci i ve volném čase. Podobně funguje i lak na nehty, odstín rtěnky nebo typ náušnic. Když najdete tu pravou kombinaci pro sebe, budete se cítit víc upraveně a tím i vyzařovat větší sebejistotu.

Nenásledujte trendy – zapojte je do svého vlastního stylu

Trendy našemu osobnímu stylu spíše škodí, než pomáhají. Když se neustále snažíte nosit sezónní nejpopulárnější kousky, budete muset nonstop měnit šatník a neobjevíte to, co vám nejvíc sluší nebo v čem se cítíte nejpohodlněji. Nebuďte chodící figurínou. Raději investujte do kousků, které mají pro vás osobní význam. V případě oblečení s neobvyklým potiskem – vtipným, filozofickým, abstraktním nebo inspirovaným uměním – vyjádříte svůj světonázor lépe, než kdybyste měli ty nejmodernější módní vychytávky.