Obrnit si mobil nemusí být drahé

Přidat na Seznam.cz

Mobilní telefony snad nikdy nebyly levnou záležitostí, nicméně v současné době stojí alespoň ty trochu lepší skutečně raketu. Není ani divu, jelikož jsou plné moderní elektroniky včetně procesorů a grafických čipů.

To je také důvod, proč na ně dávat větší pozor. Přeci jen se obvykle nevyrábějí příliš odolné. Někdy bohatě postačí polít přístroj vodou a už je potřeba kupovat si nový. Takovýmto nepříjemnostem se dá docela snadno zabránit.

Odolné mobily

Asi tou nejjednodušší možností je pořídit si prostě vysoce odolný telefon. Ano, i takové se běžně vyrábějí. Jejich problém tkví hlavně ve hmotnosti, která musí být zákonitě vyšší, než je obecný standard.

Obsahují totiž daleko více pryže a dalších ochranných vrstev, které něco váží. Kvůli tomu ovšem nejsou ani příliš vzhledné. Většinou se jedná o docela ošklivé potvory, se kterými se na druhou stranu dá třeba i potápět. Jde tedy hlavně o doplněk pro sportovce či dobrodruhy. Průměrný městský člověk dává raději přednost klasice.

Vhodný obal

Také běžný telefon však lze poměrně dobře chránit, a sice vhodným obalem. Ty ale mohou být i docela drahé. Obecně doplňky ke spotřební elektronice typu řemínky na Apple Watch 3 nepatří zrovna mezi nejlevnější zboží.

Proto je dobré najít levný obchod s dobrým zbožím. Vhodným místem je například e-shop Ipouzdro.cz, kde je možné si objednat vhodné obaly na víceméně všechny druhy moderních mobilních telefonů. Aby ovšem obal dobře držel a fungoval podle předpokladů, je nezbytné vybrat si ten správný typ, který bude na konkrétním přístroji dokonale sedět.

Ochranné sklo

V témže obchodě je možné koupit i další ochranný prvek mobilních telefonů, a sice ochranná skla. Ta jsou určena pro displeje. Ty se dají poškodit ještě snadněji než tělo. Často k tomu stačí jen nehet. Kvalitní sklo by těmto nehodám mělo zabránit.