Několik tipů, jak využít chytrý telefon, o kterých jste možná netušili

Přidat na Seznam.cz

Většina z nás chytrý telefon využívá zejména k telefonování, posílání zpráv či k navštěvování stránek a sociálních sítí. Naše zařízení přitom dokáží mnohem víc, než jen tyto základní věci. Současně telefony dnes disponují velkým výkonem, který nám umožňuje dělat řadu dalších věcí. Dovolte nám dát vám proto níže do pozornosti několik tipů, co můžete dělat s vaším zařízením. Je přitom úplně jedno, jestli máte telefon značky Xiaomi, Samsung, Huawei a podobně.

Dnešní domácnosti vypadají úplně jinak, než tomu bylo 10 let dozadu. Dnes je k internetu připojeno téměř vše. Od chytrých televizorů, přes chladničky, domácí spotřebiče, až po různé kuchyňské vybavení. Všechna tato zařízení můžeme ovládat pomocí našeho chytrého telefonu. Například, můžeme zapnout robotický vysavač z práce a přijít domů do čistého. Případně, můžeme upravovat teplotu v domácnosti pomocí chytrého termostatu na dálku a podobně.

Android auto je služba, která v minulosti byla pro mnohé neznámou. Dnes jde o jednu z nejpopulárnějších služeb, kterou využívají zejména aktivní řidiči. Důvodem je, že dokáže přeměnit obrazovku v našem autě na multimediální centrum přizpůsobené ovládání během řízení. Budete mít ta přizpůsobené aplikace, jako jsou například navigace, četovací aplikace, telefon, přehrávač hudby a podobně, pro práci během jízdy autem.

V souvislosti s auty, naše smartphony mohou být využity také jako autokamera. Postačí nám k tomu vhodná aplikace. Jednou z nich je například Dash Cam – BlackBox. Jedná se o aplikaci s mnoha funkcemi. Umožňuje například natáčet videa ve smyčkách, vytvářet fotografie z jízdy, ale také nahrávat obsah, který přenese na cloud. Vcelku chytré, že? Mimochodem, docela dobrým tipem, jak využít ještě chytrý telefon je, propojit ho se zadní kamerou v autě. Samozřejmě, v tomto případě budete potřebovat samotnou kameru, jedná se však o „pětikorunovou“ záležitost. Díky tomu budete mít neustále přehled o tom, co se děje za vámi a stejně, budete moci i komfortněji couvat, aniž byste se museli vykrucovat dozadu a nebodej, byste si zablokovali krční páteř, jak se budete otáčet.

Určitě se vám už stalo, jste měli videohovor přes počítač, ale nefungovala vám webkamera. Nevadí, za tímto účelem můžete využít aplikace DroidCam Webcam, pomocí které umíte propojit počítač se smartphony a využít tak přední selfie kameru, jako kameru k notebooku.

Pravděpodobně také by nakupujete v různých obchodech, kde využíváte věrnostní karty. Dělá to většina z nás. Důvod je jednoduchý, chceme ušetřit. Po pravdě, nosit však desítky karet v peněžence, není moc komfortní. I zde můžeme využít chytrý telefon, jehož prostřednictvím můžete mít po ruce desítky karet. Ať už jde o aplikaci Lidl Plus, Kaufland Card či palivové věrnostní karty a podobně. Mimochodem, pomocí aplikace Stocard můžete mít všechny karty v jedné aplikaci.

Když už mluvíme o šetření, tak nám dovolte dát vám do pozornosti VPN služby. Jedná se sice o placené služby, ale na druhé straně, můžeme pomocí nich ušetřit na předplatném. Například, pokud se rozhodnete odebírat předplatné z YouTube, tak poté, co si přes VPN změníte vaši IP adresu na indickou, tak vás předplatné bude stát, jako byste byli v Indii. Asi nikomu není třeba zvlášť vysvětlovat, že předplatné napříč tomuto regionu je výrazně nižší. Rovněž je třeba říci, že pomocí VPN můžete přistupovat k zahraničnímu obsahu, který je u nás blokován.

Za jak neobvyklým účelem využíváte váš chytrý telefon vy?