Nátěr střechy chrání před mechy a nečistotami

Přidat na Seznam.cz

Plechová střecha se vyznačuje dlouhou životností a nízkou hmotností, a proto je ideální volbou například u starších nemovitostí. Pokud tedy máte plechovou střechu, pak je nezbytné myslet i na pravidelnou údržbu, ať už se jedná o čištění, nebo nátěr. V následujících řádcích vám prozradíme, jak prodloužit životnost střešní krytiny a navrátit jí i někdejší atraktivní nádech.

Plechovou střechu můžete snadno natřít, což platí pro všechny materiály (pozink, měď, hliník, titan, zinek atd.). Nátěr střechy se potom volí s ohledem na konkrétní materiál.

Příprava před nátěrem střechy

Střecha je vystavena mnoha vlivům a na povrchu se často hromadí špína a nečistoty, což může nátěr značně zkomplikovat. V první řadě je tedy důležitě čištění střechy, při němž se zbavíte všech plísní, mechů, olupující se barvy i dalších nečistot. Pro čištění se používá vysokotlaký čistič. Jestliže se na krytině objevují zbytky oleje z předchozí barvy, tak na to je ideální volbou ředěný roztok octa.

Jak na nátěr střechy?

V případě, že je střecha příliš strmá nebo vysoká, určitě je vhodné použít stříkací pistoli, s níž dokážete namalovat i těžko dostupná místa. Jestliže však dáváte přednost ručnímu malování, tak nakoupíte válečky určené na plech. Počet nátěrů závisí na tom, jakého výsledku chcete dosáhnout.

Pamatujte na to, že práce na střeše není jednoduchá, a navíc je poměrně nebezpečná. Hrozí totiž riziko pádu. Pokud se bojíte, obraťte se na specializovanou společnost Dachmantechnik, která má dlouholeté zkušenosti. Zabývá se čištěním i nátěrem střešních krytin, dále pak má ve svém portfoliu služeb kompletní renovace střech, impregnaci tašek, ale i přípravu na fotovoltaiku.

S výsledkem budete nadmíru spokojení, a navíc prodloužíte životnost plechové střechy o dalších dvacet let.