Muži, kolagen není jen pro vaše polovičky. Chybět může i vám!

Přidat na Seznam.cz

Téma příznaky stárnutí začne dříve či později řešit většina z nás. Stárnutí se totiž nevyhne nikomu, i když muži to si to neradi přiznávají. I pány začnou v určitém věku trápit nepříjemné následky nedostatku kolagenu v těle, jako jsou vrásky, vypadávající vlasy, bolestivější pohyb, případně častější zranění při sportu.

Naštěstí, za každým úspěšným mužem stojí starostlivá žena. A dámy už dobře vědí, že nedostatek kolagenu u jejich protějšků neznamená, že si musí odpírat pohyb, který mají tak rádi. Právě naopak, není nic jednoduššího, než si kolagen doplnit zvenčí.

Kolagen jako univerzální bílkovina mezi pohlavími nerozlišuje. Pro tělo je důležitý z mnoha zdravotních aspektů, protože tvoří až 30 procent všech bílkovin v těle. Jeho primárním úkolem je spojování buněk. V nejrůznějších tkáních, jako jsou svaly, šlachy, klouby či chrupavky, ale také v kůži, neboť ta je z 80% tvořena právě kolagenem. “O klouby je třeba se starat celý život. Souvisí to se strukturami, které tyto klouby tvoří – kosti, vazy, svaly a kloubová pouzdra. Hlavní součástí kloubních struktur je kolagen,“ potvrzuje MUDr. Vladimír Holoubek, atestovaný ortoped. Stejně jako u žen, i u mužů se po 25. roce života zásadním způsobem snižuje tvorba vlastního kolagenu, každoročně o 1 až 1,5%. Proto je důležité ho začít doplňovat.

Pánové, myslíte si, že vám kolagen z masa, vývarů a huspeniny stačí? Toto je jeden z mýtů, které běžně najdete na internetu. I když je pravdou, že jsou to potraviny bohaté na kolagen, z těchto zdrojů ho lidské tělo dokáže načerpat jen málo, pokud vůbec nějaký. „Při tepelném zpracování, zejména živočišných kolagenů, dochází k určité degradaci kolagenu a menšímu působení,” vysvětluje doktor Holoubek.

Prakticky jediným efektivním způsobem, jak doplnit kolagen, je v podobě výživových doplňků. Takovým doplňkem je i špičkový český produkt Inca Collagen, který je u nás jedničkou na trhu. V tomto směru mají živočišné doplňky jako je Inca Collagen obrovskou výhodu. Zjednodušeně řečeno, jsou už v takové formě, čistotě a zejména koncentraci, které lidské tělo nemusí nijak dál zpracovávat a rovnou ho na maximum využije.

Inca Collagen se vyrábí pomocí studené metody hydrolýzy, při níž dochází k šetrnému štěpení kolagenových molekul na jednotlivé fragmenty. Navíc značka sází na kvalitní suroviny – vedlejší produkty mořských ryb a Inca Collagen neobsahuje žádné jiné přísady, které by mohly jeho účinky narušovat. Jen čistý přírodní kolagen z kvalitních zdrojů s typicky rybím aroma, nemaskované žádnými příchutěmi. Díky těmto vlastnostem je bioaktivní, což znamená, že pro lidské tělo je tak přirozený jako vlastní kolagen. A proto funguje!

  • Podporuje funkčnost pohybového aparátu
  • Má vliv na rychlejší regeneraci tkání včetně svalstva při fyzické zátěži
  • Urychluje hojení různých poranění kůže nebo popálenin
  • Zlepšuje kvalitu vlasů a podporuje jejich opětovný růst
  • Má pozitivní vliv na trávení a zdravou tkáň ve střevech
  • Pomáhá zdravému metabolismu
  • Pomáhá srdci a přispívá ke zlepšení imunity
  • Pokožka muže je pružnější a méně náchylná na vrásky

Inca Collagen ocení zejména ti představitelé silnějšího pohlaví, kteří se rádi a hodně hýbou. Je běžné, že s věkem se pohybové ústrojí přirozeně opotřebovává, klouby ztrácejí přirozené mazivo a začínají více bolet, kolena praskají a vržou. To vše je důsledek nedostatku kolagenu.

Hodnotí motocyklový závodník Ondřej Ježek: „Kromě klasických proteinových nápojů po výkonu jsem každý den užíval také přírodní kolagen. Kromě urychlení regenerace mi pomohl například i s problémy s koleny. Těmi jsem vzhledem ke svému sportu, ale také mé oblíbené doplňkové cyklistice, v minulosti velmi trpěl. Díky kolagenu mi tyto potíže letos odezněli, za což jsem velmi rád.“

Inca Collagen používám víc jak tři roky. A nejen já a vlastně i moje rodina. Doporučuji ho svým klientům. A výsledky jsou taktéž neskutečný. Výrazné zlepšení různých problémů s pohybovým ústrojím, vidím to a cítím to na kvalitě pokožky u mých klientů při masáži,“ pochvaluje si masér Tomáš Pitrun.

Takže pánové, Inca Collagen je vhodný i pro vás. Jeho užíváním dosáhnete maximálního efektu kolagenu v lidském těle. Zkuste ho taky!