Možnosti a využití přírodního kamene

Přidat na Seznam.cz

Ať jste zarytým příznivcem designu inspirovaného samotnou přírodou, nebo jen toužíte po jednotném a zcela harmonickém vzhledu vaší zahrady, měli byste při plánování veškerých teras, zídek či chodníků popřemýšlet o užití přírodního kamene. Ten se krom již zmíněných výhod může pyšnit i dlouhou životností, odolností vůči povětrnostním podmínkám a rozsáhlou variabilitou svého využití.

Rozsáhlý sortiment

Uvažujete-li o tom, jaké kameny do zahrady jsou pro vás ty nejlepší, vězte, že jejich nabídka je opravdu široká. Existují kameny přírodní, řezané či štípané. Mohou být dodávány v pravidelných i nepravidelných tvarech a možnosti jejich využití jsou téměř neomezené. Přírodní kámen lze užít na dlažby, obklady, zdi, shody, parapety, či dokonce studny.

Kamenné obklady

Jedním z velice žádaných užití přírodního kamene jsou kamenné obklady, které najdou své uplatnění jak v exteriéru, tak v interiéru. Ve venkovním prostředí bývají často využívány jako ozdobné prvky po obvodu domu nebo oken, zvelebit však dokážou i podpěrné stěny, které bývají zhotoveny ze ztraceného bednění. V interiéru je pak kámen ideální například pro obklad krbů, kuchyňských linek či barových pultů. Vzhledem k širokému sortimentu, kterým obkladový kámen disponuje, je pak už zcela na vás, zvolíte-li obklad pravidelný, či nepravidelný, obkladové pásy nebo některou z imitací přírodních skal.

Kamenná dlažba

Dalším velice populárním způsoben, jak přírodní kámen využít, je vytvoření kamenné dlažby. Svou popularitu si vysloužila především díky své vysoké pevnosti a odolnosti. Nedá se však popřít ani její estetická líbivost, která učiní z vaší zahrady vskutku originální a malebné místo. Stejně jako u obkladů je dodávaný sortiment opravdu široký a je jen a pouze na vás, jaký typ a tvar kamene si zvolíte. Poslední výhodou pak bezesporu je, že prodej přírodního kamene je dostupný na území celé ČR a jeho obstarání tak pro vás nebude žádný problém.