Motorkářská sezóna je tu, připravte se s tipy pro bezpečnou a zábavnou jízdu

Přidat na Seznam.cz

Motorkáři po celém světě už s hrdostí a nadšením startují své silné stroje – konečně se otevřely silnice pro nadcházející sezónu, protože dříve počasí příliš nepřálo. Nicméně, než se i vy vydáte na cesty, připravte se na ně s námi. Zde je několik tipů, jak se začít novou motorkářskou sezónu a jak jezdit s radostí, ale bezpečně.

Máte už kontrolu motorky za sebou?

Jistě znáte nepsané pravidlo – před sezónou je potřeba pomazlit se se strojem a po dlouhé zimě zkontrolovat, zda je vše tak, jak má být. Kromě běžného servisu můžete motorku umýt, abyste ji přivedli k dokonalosti. Co na jaře zkontrolovat? Brzdy, světla, pneumatiky, olej, motor a důležité součástky. Ne každý motorkář se však dopodrobna kamarádí s technikou – možná, že milujete spanilou jízdu, ale ne tolik servis. Pak není nic jednoduššího, než svou krásku svěřit do rukou odborníka

Zdroj: Canva

Nahoďte drsný look, je čas vyrazit!

Máte připraven správný motorkářský vohoz? Oblečení v tomto případě rozhodně není jen módní záležitostí, pro motorkáře je otázkou pohodlí a bezpečnosti. Kvalitní motorkářské svršky vás ochrání před zimou i před zraněním při pádu. Základem je kvalitní bunda a kalhoty.

TIP:Chcete obdarovat motorkáře? Nespletete se s motorkářským tričkem, které se pod kvalitní svršky skvěle hodí. Co třeba oblíbené tričko s lebkou a dalšími drsnými motivy?

Plánujte trasu dopředu

Chcete vyrazit na pořádný výlet? S motorkou a větrem v zádech? Pak je čas na plánování vaší cesty. Pro bezpečnou jízdu můžete zkontrolovat zatáčky, kvalitu cest i dopravní změny. Je potřeba zohlednit i klimatické podmínky – jedině tak budete mít jistotu bezpečného návratu. A když vás zastihne nepříjemné počasí? Pak jezděte opatrně a pomalu – nebo se zastavte na lahodný oběd. Taková gastro zastávka bodne, nemyslíte?

Zdroj: Canva

Dodržujte bezpečnostní pravidla

Jako správný motorkář nehazardujte se svým životem – držte se pravidel. Právě to jsou důležité aspekty, které vám skutečně mohou zachránit život. Jezděte podle silničních zákonů, s helmou a vyhněte se nebezpečnému předjíždění v situacích, kdy je to nevhodné. My dobře víme, že někdy to láká, protože motorka se během dopravní zácpy vejde tam, kudy auto neprojede. Ale vždy je lepší nespěchat, než se zranit nebo způsobit nehodu. 

Zdroj: Canva

Zjistěte si termíny motorkářských akcí

A že patříte mezi společenské motorkáře? Pak už jistě máte přehled o těch nejlepších akcích na letošek. Možná zbývá jediné – sbalit se a vyrazit. A co vy, máte už první sraz za sebou?