Miroslav Výboh: Co jste o tomto slovenském podnikateli nevěděli?

Přidat na Seznam.cz

Miroslav Výboh v Česku možná až tolik známý není, na sousedním Slovensku jde ovšem o velmi dobře známé jméno. Působil v několika oborech včetně developmentu, podporoval řadu společností a také má pestrou paletu koníčků včetně spojení na Ferrari.

Aktuálně je Miroslav Výboh chairmanem & partnerem v MiddleCap. V minulosti pracoval jako honorární konzul v Monaku, byl CEO anglické Mayfair Assets Limited a prošel také několika dalšími firmami. Začínal v Závodech těžkého strojařství, úplně původně vystudoval ekonomii v Bratislavě.

Rodák z Ukrajiny došel daleko

Ačkoliv žil a studoval na Slovensku, narodil se na Ukrajině. Odsud si našel cestu do celého světa, má mnoho dobrých přátel, mimo jiné také mezi závodníky F1. Jeho velkým koníčkem jsou totiž závodní vozy Ferrari a také závodění pod touto značkou. Spolu se svým synem se účastní různých závodů a oba jsou velmi dobří. Mimo jiné také sbírá auta značky Ferrari a vlastní celou řadu dalších sběratelských předmětů obrovské hodnoty vázajících se k této značce.

Od obchodu se zbraněmi k módě

Měl štěstí, v Závodech těžkého strojařství se mu podařilo zbohatnout. Pak už věci šly ráz naráz. Díky svým skvělým obchodním schopnostem se dostal na řadu zajímavých pozic, dnes se věnuje mimo jiné i módě. Přes Middlecap vstoupil do firmy, jež prodává luxusní pánské oblečení Nahmias. Proslavili ho mimo jiné LeBron James, Usher či Justin Bieber.

Podniká všude možně po světě

Na Slovensku známý je, v Česku se dostal do povědomí vlivem kauzy ohledně nákupu obrněných transportérů Pandur. Spoustu aktivit však provozuje v zahraničí. Třeba v Londýně na severním břehu Temže společně s PPF přestavuje starší objekt na moderní budovu s 11 patry v rámci projektu SealHouse.

Po pracovní stránce toho má dost, vždy si ale najde čas i na své koníčky.