Kola GT: Jak se vyznat v jednotlivých modelech?

Přidat na Seznam.cz

Značku GT založil v roce 1979 Gary Turner. Vznikla jako výrobce BMX kol, poté se začala specializovat na kola horská. Dnes nesporně patří mezi velká jména cyklistického průmyslu. Nabízí modely pro začátečníky i pokročilé jezdce.

Pokud toužíte po špičkovém horském kole, kola GT rozhodně stojí ke zvážení. Jenže na jaké modely se zaměřit? GT má spoustu modelů, které vyvíjí již dlouhá léta. Postupně je obohacuje o nové technologie a odráží v nich nejnovější trendy. Pojďme se na ně podívat.

Zaskar

Zaskar je špičkovým hardtrailem dodáván v hliníkovém i karbonovém provedením. Tohle kolo vyhrálo světové poháry v donwhillu, slalomu i trailové závody, takže zvládne opravdu cokoliv, co od něj budete potřebovat.

Aggressor

Agressor GT je všestranné horské kolo za velmi atraktivní cenu. Ačkoliv nabídne špičkovou výbavu, je výrazně levnější než jiná hardtrailová kola. Dodává se v různých verzích (Sport, Comp, Expert) a specifikacích. Zvládne horské stezky i traily v českých lesích. Nejlevnější modely začínají už zhruba na patnácti tisících.

Avalanche

Velmi populárním modelem je také Avalanche, menší bratr Zaskaru. Nabídne podobnou geometrii na moderním rámu a umožní vám přehodnotit, co dokáže hardtrail. Dodává se ve verzích Sport, Comp, Elite a Expert. Za zmínku stojí třeba GT Avalanche 29 Elite s hliníkovým rámem.

Palomar

Palomar je sice horské kolo, ale dalo by se považovat spíše za hybrida. Pokud hledáte něco, na čem si pohodlně zajistíte na silnici i mimo ni, právě jste to našli.

Force

Force je 27,5palcové celoodpružené trailové kolo, s nímž si užijete každý pořádný terén. Kolo nabídne hravou a hbitou jízdu, dodává se ve verzích Comp, Elite, Expert a Pro, první dvě v hliníku, druhé v karbonu.

Sensor

Tohle 29palcové trailové kolo je vynikající do technického terénu. Ať už jedete kdekoliv, určitě pojedete rychle. Opět se dodává ve dvou hliníkových a dvou karbonových provedeních.

Za zmínku stojí ještě modely Sanction, Verb, GTR či Grade. Poslední dva jsou důkazem, že výrobce GT umí i silniční kola.