Kdy koupit toner a kdy dát přednost cartridge?

Přidat na Seznam.cz

Máte-li doma, potažmo v kanceláři stolní počítač či notebook, jistě si z něho čas od času potřebujete něco vytisknout na papír, abyste mohli mít dokumenty u sebe i ve chvíli, kdy PC nepoužíváte. K tomu je samozřejmě zapotřebí mít k dispozici tiskárnu. A v ní je nezbytné mít připravenou náplň, aby vůbec tisk mohl bez problémů proběhnout.

Záleží na typu tiskárny, již používáte

Na trhu se můžete setkat s tonery, alternativu pak představují cartridge. Základní rozdíl mezi oběma typy náplní do tiskáren tkví v tom, že zatímco tonery jsou určeny pro laserové přístroje, cartridge se používají do klasických inkoustových zařízení. Toto pravidlo je třeba mít na paměti, pak už si v podstatě stačí jen pohlídat správné rozměry náplňové kazety, aby se vám vešla do vámi vlastněné tiskárny. Obvykle se stačí podívat přímo na přístroj, kde je uvedeno, jaký typ náplně a rozměry jsou do něj vhodné.

Dá se spolehnout na repasované tonery?

V současnosti lze ve vybraných kamenných obchodech i e-shopech narazit na takzvané repasované tonery. Jde o levné řešení, pokud za náplně do tiskárny nechcete utrácet zbytečně moc peněz. Vyplatí se hlavně tehdy, když tisknete často a ve velkém množství. Tonery totiž nejsou zrovna levnou záležitostí. U repasovaných modelů dochází k opětovnému naplnění práškem do již používané tiskové kazety. Občas se může stát, že už není tisk tak kvalitní jako u zcela nového toneru, pro domácí využití však zcela jistě postačí. Důležité je, abyste zvolili kvalitního obchodníka, který tyto kazety umí správně repasovat a renovovat. Pak je riziko špatného fungování zcela minimální.

V neposlední řadě si při výběru toneru či cartridge všímejte toho, jaký má určený objem tisku. To ovlivní počet stránek, které můžete na jednu náplň vytisknout. Levnější modely logicky mívají menší objem, tudíž počítejte s tím, že je bude nutné častěji měnit.