Jaký bytový textil je doma potřeba?

Přidat na Seznam.cz

Kdo to chce mít doma pěkné a také pohodlné, ten si měl své obydlí krom jiného vybavit i vhodnými kousky bytového textilu. Ten může mít celou řadu podob.

Zdobné záclony

Mezi nejpoužívanější bytový textil bezpochyby patří záclony. Bez nich se většina domácností neobejde. Koupit si lze jak verze šité na míru, tak i již hotové záclony, které jsou zpravidla cenově o něco dostupnější.

Obecně se však nejedná o žádnou velkou investici. Záclony jsou levné a svému účelu poslouží více než dobře. Fungují nejen jako ozdoba, ale také tvoří neprůhledný štít proti případným zvídavým pohledům zvenčí.

Takto se ovšem dají používat pouze ve dne. Když se v místnosti rozsvítí, stávají se záclony zcela průhlednými. Proto je dobré si mimo nich koupit i žaluzie, případně vhodné závěsy.

Nejen proti slunci

Závěsy většina lidí používá proti slunečním paprskům, které dokáží být hlavně v letních měsících poměrně nepříjemné. Dokáží však zakrýt i dění za oknem, a to i při rozsvíceném světle. Některé verze toho umí ale o dost více.

V posledních několika letech jsou poměrně populární hlavně zatemňovací závěsy, s jejichž pomocí je snadné udělat doma perfektní tmu i během pravého poledne.

Tyto závěsy se hodí nejen k vytvoření lepší atmosféry během sledování televize. Velké užití najdou rovněž v domácnostech, kde se běžně spí i během dne. Mezi dobré příklady patří třeba rodiny s malými dětmi nebo lidé pracující na směny.

Povlečení pro alergiky

Za standard v rámci bytového textilu už se nějaký ten pátek považuje také povlečení. I to může mít celou řadu forem. Lidé trpící různými alergiemi ocení hlavně povlečení z umělohmotných vláken.

Jedinci, kteří se hodně potí a zároveň nemají sennou rýmu či alergii na roztoče, by si měli koupit spíše něco přírodního. Takovéto výrobky jsou totiž mnohem vzdušnější.