Jaká matrace je nejlepší? Ta, která vám nejvíc vyhovuje!

Přidat na Seznam.cz

Správná matrace je pro kvalitní spánek a s ním související zdraví nesmírně důležitá. Právě během spánku dochází k hluboké relaxaci a regeneraci organismu. Uvolňování svalů, šlach i meziobratlových plotének. Pokud se tedy ráno probouzíte rozlámaní, může být problém právě v nevyhovující matraci. Jaká to je?

Je-li matrace proleželá, vyčnívají z ní pružiny, příliš měkká, či naopak příliš tvrdá, zbavte se jí. A investujte do matrace, která vám po všech stránkách bude vyhovovat, a to jak svým materiálem, tak i tvrdostí. Matrace komfortní, prodyšné a s dobrou oporou páteře.

Zaměřeno na tvrdost matrace

Jedním z nejdůležitějších parametrů při výběru matrace je její tvrdost. Ta se označuje písmeny T (tvrdost) či H (hardness) a čísly od jedné do desíti. Čím je toto číslo nižší, tím je matrace měkčí. Matrace s tuhostí 1 – 4 jsou měkké, 5 – 7 středně tuhé a 8 – 10 tvrdé. Obecně se dá říci, že čím těžší uživatel, tím by měl nocovat na tvrdší matraci. A obráceně. Dětem a lehkým jedincům proto většinou vyhovují matrace měkké a vyšším váhovým kategoriím matrace tvrdé. Z tohoto důvodu se například pro manželské postele nedoporučuje jedna velká matrace jedné tuhosti, ale spíše dvě matrace dvou rozdílných tuhostí.

Zaměřeno na materiál

Dalším prvkem při výběru matrace je materiál. V současné době se největší oblibě mezi uživateli těší matrace latexové, pěnové, taštičkové a z různých přírodních materiálů, jako jsou kokosové vlákno, mořská tráva, koňské žíně apod. Nabídka trhu je v tomto segmentu opravdu bohatá, proto je při výběru vhodná asistence odborníka.

Vybíráme matraci

Při výběru vhodné matrace vám například ochotně poradí odborný personál e-shopu Bazyl.cz, v jehož nabídce najdete širokou škálu ortopedických, sendvičových a vrchních matrací včetně veškerého příslušenství. V současné době zde navíc probíhá akce matrace 1+1, v jejímž rámci při koupi jedné matrace dostanete automaticky druhou zdarma. V podstatě tak dostanete dvě matrace s padesátiprocentní slevou. E-shop své zboží dodává po celé České republice, a to v těch nejkratších dodacích lhůtách.

Kvalitní Matrace značky Bazyl.cz

Bazyl.cz však není pouhým prodejcem, nýbrž také výrobcem. Vyrábí kvalitní, komfortní matrace za dobrou cenu. A to i přesto, že pří výrobě používá výhradně vysoce kvalitní certifikované materiály, které prošly náročnými testy na zdravotní nezávadnost, již dokazují certifikáty ÖKO-TEX® Standard 100. Komfortní matrace vyrábí ze studené pěny, PUR pěny, vysoce komfortní termoelastické paměťové pěny a LATEXU. Tedy z těch nejlepších materiálů, na nichž se vám bude spát tak dobře, že se vám ráno z nich nebude chtít vstávat. To je ale jejich jediné negativum.