Jaká garážová vrata zvolit, abyste byli maximálně spokojení? 

Přidat na Seznam.cz

Garáž představuje bezpečný prostor pro vašeho plechového parťáka a v případě domácích hádek i pro vás. Přesně proto byste ji měli postavit tak, aby byla maximálně účelná a dokonale ochránila váš milovaný dopravní prostředek. Nejslabším článkem jsou právě vrata. Jak na ně? 

Mnoho variant 

V dnešní době přichází garážová vrata v celé řadě různých provedení, z nichž má každé jiné výhody, případně nevýhody. Nyní se společně podíváme na nejběžnější volby a v kostce si představíme jejich specifika.

Prvním řešením jsou sekční vrata. Ta se otevírají směrem nahoru a následně zajíždí do speciální kazety, která je umístěná souběžně se stropem. Díky tomu nechávají spoustu volného prostoru pro uložení předmětů ke stěnám. 

Podobně jsou na tom i rolovací vrata. Ta se však ukládají do hliníkové schránky, již najdete mezi stěnou a stropem. 

Posuvná vrata zajíždí naopak do strany, a to podél boční stěny. Pokud tedy rádi ukládáte nezbytnosti u stropu, jste na správné adrese. 

Dvoukřídlá vrata není příliš nutné představovat. Fungují totiž přesně jako dvoukřídlé dveře, jen jsou o něco větší. 

Zdaleka nejčastějším řešením jsou klasická výklopná vrata. Daná volba se otevírá pohybem nahoru (kde se uloží do kovové konstrukce na stropě) a zavírá sklopením dolů. Jednoduché, levné a efektivní. 

Vyberte si sami 

Nejlepší bude, když se podíváte na jednotlivé varianty sami. Otevřete si webové stránky pod jednotlivými odkazy a ihned zjistíte, jak daná řešení vlastně fungují a co je potřeba k jejich realizaci. Ať už vás nadchne jakýkoliv produkt, potěší vás služby oblíbené společnosti Montujeme-vrata. 

Daní odborníci přijedou, vyměří, namontují, naučí a zajistí i dlouhodobý servis. Stejně tak vás nechají vybrat si z pestré škály stylů, barev i dekorů garážových vrat.