Jak vyřešit vjezd na pozemek u rodinného domu? Ideální je posuvná nebo dvoukřídlá brána

Přidat na Seznam.cz

Určitě i vám by vyhovovalo, pokud byste se autem vraceli domů, aby se vám vjezdová brána na váš pokyn sama otevřela. V současné době to není nic nemožného, a to ani člověk nemusí použít kouzelnou formulku „Sezame, otevři se“. Tento problém zpravidla řeší brány na elektrický pohon a dálkové ovládání. Jaká je jejich nabídka na trhu?

Posuvná brána samonosná

Nejběžnějším typem vjezdové brány je posuvná, která se otevírá posunem do strany zpravidla rovnoběžně podél plotu. Tento systém zaručuje, že není zapotřebí příliš prostoru pro její výstavbu. Za standardní jsou považovány posuvné brány samonosné a pojezdové. Každá nabízí určitou výhodu. 

Nesená neboli samonosná brána se volně pohybuje nad terénem, který klidně může být nerovný i poněkud svažitý. Protože tu je absence kolejnic, průjezd na pozemek je bez dorazů. Tento typ brány je možné vybudovat v jakékoliv výšce na povrchem.

Posuvná brána pojezdová 

Druhá alternativa posuvné brány je pojezdová. Jak sám její název napovídá, její součástí jsou kolejnice ve tvaru V nebo O, které jsou připevněné k pevnému povrchu. Brána vyžaduje jen vodorovný povrch, nesmí tu být žádné nerovnosti. Naproti tomu nabízí brána velkou výhodu, a to je opravdu stabilní konstrukce.

Proč si vybrat dvoukřídlou bránu

Pro dvoukřídlou bránu zpravidla hovoří to, že je méně náročná na prostor než jednokřídlá brána. Zavírání a otevírání se často řeší jako ruční dvoukřídlá brána – pohon na elektřinu zase může mít i dálkové ovládání. V internetovém obchodě Kovoinox lze zakoupit sestavy pohonu pro dvoukřídlou bránu, a to podle její délky od 3 do 7 metrů. Sestava obsahuje řídící jednotku a pohon brány. Součástí řídící jednotky je napájení o velikosti 230V. Jednotlivá ramena pohonu mají napájení 24V. Doplňkem pak bývá dálkové ovládání vrat pomocí přijímače a vysílače radiové signálu.