Jak si dnes vybrat herní PC?

Přidat na Seznam.cz

I když více lidí spíše touží po nových herních konzolích, znalí lidé moc dobře vědí, že pro pořádnou pařbu je daleko lepší kvalitní PC. Jak si však vybrat počítač, který bude splňovat vše, co se v současnosti od herní mašiny vyžaduje?

Plácnete se přes kapsu

Na výběr počítače, natož pak herního, není zrovna ta nejvhodnější doba. Komponenty jsou dražší než kdykoliv předtím a nevypadá to, že bychom se měli v tomto ohledu v blízké budoucnosti dočkat nějakého výrazného zlepšení. Pokud však máte dostatečné množství financí a už to bez herního PC nevydržíte ani týden, klidně se dejte do nakupování.

Složené sestavy

Nepatříte-li mezi znalé v oboru a v herních počítačích se příliš nevyznáte, asi byste se měli zaměřit na herní PC sestavy. Ty jsou již profesionálně složené, takže nebudete mít práci jak s výběrem jednotlivých součástí, tak ani s jejich náročnou instalací.

Zní to lákavě, hlavně pro laika, nicméně není všechno zlato, co se třpytí. Někdy takovéto sestavy bývají vybaveny spíše podřadnými komponenty druhé, možná i třetí kategorie. Disky nejsou kdovíjak rychlé, grafické karty mají jen dva větráky atd. Hodně e-shopů se tak zbavuje neprodejného zboží.

Je tedy dobré nakupovat v prověřeném obchodě, který má hlavně, co se složených herních počítačů týče, dobré recenze.

Složení svépomocí

Druhou možností je poskládat si počítač svépomocí. K tomuto účelu si raději pozvěte dobrého kamaráda, který se v této problematice vyzná. Toho poproste i o následné složení PC. Je to sice podobné jako skládačka, ale s patřičným návodem by to měl zvládnout každý.

Složit si můžete počítač i u prodejce. Sice vás to bude nějakou tu stovku stát, ale to jsou vzhledem k celkové ceně herního PC opravdu zanedbatelné peníze. Navíc tak získáte záruku nejen na jednotlivé komponenty, ale i na počítač jako celek.