Jak na péči o pánskou pleť? Základem je hydratace a vhodná kosmetika

Přidat na Seznam.cz

Časům, kdy zástupcům mužského pohlaví stačily mýdlo a voda, odzvonilo. Stále více mužů považuje péči o pleť za nezbytnou rutinu. Pánská pleť se od ženské hodně liší, oba typy mají různé vlastnosti a potřeby, a proto vyžaduje jiný druh péče i speciální kosmetiku.

Mužská pokožka je zranitelnější a snáze se podráždí než ženská. Může za to časté holení narušující přirozenou hydrataci kůže. Pánská pleť je také hrubší, často produkuje více mazu a je náchylnější k tvorbě akné. Výhodou je vyšší obsah kolagenu, díky čemuž stárne pomaleji.

Čištění a hydratace – základní péče o pánskou pleť

Základní péče o pánskou pleť by měla zahrnovat dva kroky. Prvním je důkladné čištění pleti a druhým hydratace. V pozdějším věku kolem padesátky není na škodu začít používat oční krém proti vráskám a pečující balzám na rty.

O každodenní čištění se postará čistící přípravek Herbalife SKIN s aloe vera. Hloubkové čištění zase zajistí jílová maska s mátou Herbalife SKIN. Čištění pleti způsobuje otevření pórů a ztrátu přirozené vlhkosti, kterou pokožce vrátí hydratační krém Herbalife SKIN. Díky ochrannému filtru SPF 30 zabraňuje škodlivému působení slunečních paprsků. Všechny produkty řady Herbalife SKIN lze zakoupit v distributorské síti Herbalife Nutrition.

Holení a správná péče o vousy

Časté holení pánskou pleť silně namáhá a poškozuje. Odstraňuje totiž horní vrstvu kožních buněk a pleť se tak stává citlivější na různé vnější vlivy. Negativní důsledky holení zmírňuje používání ostré a čisté břitvy a pánská kosmetika na holení.

Existují dva typy produktů na holení. Jeden mužskou pokožku před holením zvlhčí a zabrání vzniku zarudnutí a odřenin a druhý jí poskytne péči po holení. Ideální jsou produkty s antibakteriálními účinky a spíše lehčí konzistencí, kterou pánská pleť snáší lépe.

V posledních letech představují velký trend upravené vousy. Dokonalý střih zajistí barber, vzhled, hustotu i růst kosmetika vyvinutá přímo pro péči o vousy.