Elektronické cigarety mají oproti klasice mnoho předností

Přidat na Seznam.cz

Vdechování tabákových výrobků je koníček, kterému stále holduje skutečně obrovské množství lidí, a to nejen u nás, ale obecně na světě. Jsou zde však i mnohem zdravější varianty, třeba ve formě elektronických cigaret.

Ty nejsou lepší jen co se zdravotních rizik týče, ale mají celou řadu dalších předností, které jsou často kuřákům skryté.

Konec žlutých prstů

Asi i malým dětem už musí být jasné, že inhalace tabákových výrobků vede k mnoha nepříjemným nemocem. Nejsou to však jediná negativa, která s kouřením souvisí. Jsou zde i na první pohled drobnosti, jež ovšem rovněž hodně vadí. Dobrým příkladem jsou třeba zažloutlé prsty.

Ty nevypadají příliš reprezentativně, a navíc často nevoní moc vábně. Této ošklivosti je možné se zbavit poměrně jednoduše, buďto přestat kouřit, nebo alespoň začít vapovat. Ani jedna cesta ke žlutým prstům nevede.

Kouření v restauraci

Nepříjemné jsou rovněž také zákazy, které se kuřáků týkají, respektive jejich zlozvyku. Dnes již není možné kouřit víceméně nikde, snad jen někde na ulici.

Na druhou stranu lidé, kteří vapují, tento druh potíží většinou nemají. Mohou totiž používat elektronické cigarety tam, kde ty běžné ne. Pořád se nesmí vapovat například v kině, případně v divadle, avšak třeba v zoo nebo v restauraci už ano.

Dým z elektronických cigaret víceméně nikoho neobtěžuje ani neohrožuje na zdraví, což se o pasivním kouření skutečně říci nedá. Bonus je pak i fakt, že pára z elektronických cigaret nesmrdí, mnohdy má neutrální, či dokonce libou vůni.

Jak je vyzkoušet?

Problém standardních elektronických cigaret spočívá hlavně v jejich ceně, která bývá často až zbytečně vysoká. Běžný kuřák si tudíž raději koupí několik krabiček klasických cigaret, než aby investoval své těžce vydělané peníze do elektronické varianty.

Naštěstí existují možnosti typu Elfbar vape, což jsou v podstatě jednorázové cigarety, jež poskytují kuřákovi až 600 potáhnutí. Dají se pořídit v mnoha chuťových variacích a je možné je získat za cenu jedné krabičky běžných cigaret. Elfbar prodej je na internetu.