Červená vína vytříbených chutí jako stvořená pro různé příležitosti

Přidat na Seznam.cz

Rádi si pravidelně dopřejete sklenku vína? Pokud dáváte přednost spíše červenému, pak by vašim chuťovým pohárkům neměly uniknout vytříbené odrůdy z prosluněné Francie. Víno z oblastí, jako je Provence, údolí řeky Rhony, Burgundsko nebo Alsasko bývají považována za celosvětovou špičku. Pro opravdu speciální příležitosti jsou určena archivní vína, která si určitě rádi vychutnáte ve společnosti svých blízkých.

Unikátní kousky z Provence

Oblast Provence přináší unikátní kousky, na kterých si opravdu pochutnáte. Provence je nejen oblíbenou turistickou oblastí, ale především také jedním z nejstarších vinařských regionů vůbec. Francouzská vína červená z této oblasti jsou lososově zbarvená a charakteristickým znakem je pro ně ovocná chuť stejně tak i dostatek tříslovin. 

Kvalitní a vynikající odrůdy z oblasti Bordeaux

Francouzské víno červené z oblasti Bordeaux nabízí kvalitní a vynikající odrůdy i pro opravdové fajnšmekry. Tato oblast je největší vinorodou oblastí Francie. Třetina kvalitních francouzských vín pochází právě z této oblasti. Jsou velmi rozmanitá od hutných až po sladká vyráběna z hroznů napadených ušlechtilou plísní.

Vinařská oblast v údolí řeky Rhony

Vinařská oblast v údolí řeky Rhony je druhým největším vinařským regionem hned po Bordaux. Oblast rozdělující se na dvě části nabízí jak víno rubínově zbarvené vyznačující se jemnou vůní, stopami brusinek a sušeného ovoce, tak i sušší varianty.

Sedmero odrůd z Alsaska

Odolat se nedá ani sedmeru odrůd z Alsaska s označením AOS Alsace. Půda je zde velmi rozmanitá od vulkanické až po jílovou. Mezi odrůdami najdete například Pinnot Noir (Rulandské modré) nebo Gamay. Typické jsou pro ně exotické vůně, dále vůně bílých květů a jemný nádech různých druhů koření.