Bytový textil povýší interiér na vyšší úroveň

Přidat na Seznam.cz

Co dělá byt domovem? Útulné zařízení podle vkusu, který je vám blízký. Každému se líbí něco jiného, ale možná se shodneme na tom, že záclony, závěsy a další bytové doplňky dokážou vykouzlit pohodovou atmosféru. Jaká je jejich nabídka na trhu a podle čeho se řídit při jejich výběru.

Praktické hotové záclony

Okno se záclonou vypadá jemněji a pokoj zabydleněji. Výhodou současné nabídky na trhu, ať už v kamenných prodejnách nebo v internetových obchodech, je zejména to, že je možné si koupit hotové záclony. Není třeba je nijak upravovat na dané okno, podle jeho velikosti vyberete vhodný rozměr záclony a doma ji můžete na okno rovnou pověsit. Ušetříte si spoustu práce a výsledek je hned vidět.

Hotové voálové záclony

Nelíbí se vám záclony se vzorem? Jestliže máte raději jemnější, až téměř transparentní záclony, sáhněte po voálu. Má hladký povrch a je měkce splývavý. Na okně se hotové voálové záclony dobře vyjímají a mezi zákazníky jsou oblíbené. Jdou velice dobře řasit a záhyby působí jemně. Tento typ záclon se hodí do ložnice, jídelny i do obývacího pokoje. V obchodech najdete širokou nabídku záclon z voálu v různých rozměrech i nápaditém designu.

Závěsy jako vkusný doplněk

Abyste zamezili vstupu slunečních paprsků do bytu, nebo nežádoucím pohledům kolemjdoucích, můžete pořídit závěsy na okna. Jsou také levnější alternativou rolet nebo žaluzií. Jejich výhodou je i to, že je lze barevně sladit s ostatním zařízením místnosti, a to buď tón v tónu, nebo kontrastně. Závěsy se vyrábějí z bavlny, ze směsových materiálů i syntetických. Některé se nemusejí ani žehlit, což je v dnešní době praktické a zákazník vyhledávané.Při zařizování bytu hraje bytový textil důležitou úlohu. Jeho výběr byste měli dobře zvážit, aby se závěsy či záclony hodily do vašeho interiéru.