Bojíte se náročné instalace fotovoltaiky? Víme, jak si ji zajistíte snadno

Přidat na Seznam.cz

V současné době existuje celá řada moderních technologií, díky nimž si zajistíte maximálně úspornou domácnost. Zdaleka nejznámější a nejpopulárnější z nich je samozřejmě domácí solární elektrárna. Právě ta s sebou přináší ohromný potenciál, který se rozhodně nevyplatí přehlížet. Nainstalovanou ji přitom můžete mít raz dva. Jak to? 

Zvolte si adekvátní balíček 

Nejdříve je samozřejmě nutné určit, jak velkou spotřebu elektrické energie má vaše rodina. Teprve podle této informace můžete začít vyhledávat nejvýhodnější sestavu. Dobrým příkladem jsou třeba balíčky služeb od oblíbené společnosti Alba Energy, jejíž internetové stránky najdete pod odkazem albaenergy.cz. Ta vám poskytne celkem tři odlišné sety. 

Prvním z nich je takzvaný Ekonomický balíček. Ten je vhodný pro menší domácnosti, které mají roční spotřebu okolo 3,5 MWh. Zlatým středem je varianta Optimum, jež zvládne hravě pokrýt až 7 MWh za rok. Pro opravdu náročné a početné rodiny je připravená možnost Maximum. 13 MWh ročně vám zaručí spolehlivé pokrytí, ať už se chystáte provádět cokoliv. 

Nezapomeňte na dotace 

Ať už vás zajímá fotovoltaika svépomocí, či si raději necháte vše nainstalovat od profesionálů, v žádném případě si nenechte ujít vysoké dotace z programu Nová zelená úsporám. S jejich pomocí totiž snadno ušetříte klidně až několik stovek tisíc, čímž značně urychlíte návratnost celé investice. 

Jak na to? Stačí si prohlédnout informace na zmíněných stránkách a rozhodnout se, jaká služba je pro vás nejvhodnější. Poté použijte některý z uvedených kontaktů a domluvte si nezávaznou osobní konzultaci zdarma. Budete-li mít zájem, do několika měsíců se stanete spokojenými majiteli nové fotovoltaiky. Samotná realizace trvá pouhých pár dní, přičemž není potřeba provádět žádné náročné stavební práce.