Auta se jen tak nezbavíte. Ekologická likvidace vozidel je povinná

Přidat na Seznam.cz

Nic není na věky. Ani naše auto. Kdo si nechce zaplnit garáž svými starými mazlíky a čekat, než je bude možné prohlásit za veterány, ten se musí starého auta poté, co doslouží, zbavit. To však má svá pravidla.

Stará vozidla, která už neprojdou STK ani v našich nejdivočejších snech, jsou nepojízdná, bouraná, či je prostě už nepotřebujeme a nikdo je nechce koupit, je nutné zlikvidovat. Pozor však na termín „likvidace aut“. Tou rozhodně není nechat automobil odstaven někde na parkovišti či na kraji silnice. Nelze jej ani odvézt do lesa a zamaskovat chvojím, či pustit z kopce do rybníku. I když jste nejspíš pochopili, že jde o trochu nadsázky, automobil skutečně nelze trvale odhlásit z evidence, dokud neprokážete jeho ekologickou likvidaci. Ale jak na ni?

Jestliže likvidujeme vozidlo, musíme to dělat zákonným způsobem. Vozidlo je nutné předat do rukou osobám a provozovatelům s oprávněním a zařízením ke sběru, zpracování a odstraňování autovraků.

Jak na ekologickou likvidaci vozidel?

Zajímá vás ekologická likvidace vozidel v Liberci, Frýdlantu, Jablonci nad Nisou, Turnově, Semilech, Mladé Boleslavi, Tanvaldu či v Hrádku nad Nisou? Kontaktujte službu Ekologická likvidace vozidel. Společnost nejenže vozidla zákonně a ekologicky likviduje, ale současně vyplácí až 10 000 Kč za vozidlo. Auto nemusíte ani nikam vozit. Do vzdálenosti 100 km si jej sama odveze. Od zástupců služby získáte potvrzení o převzetí autovraků. To pak doložíte při vyřazení vozidla z registru.

Firma likviduje vozidla všech značek. Pro jiné motoristy, kteří naopak shánějí některé součástky, pak je skvělým zdrojem pro nákup různých náhradních dílů. Dát automobil právě této firmě je jako svolit k transplantaci orgánů. Třeba právě součástka z vašeho starého automobilu zachrání život jinému vozu.