4 důvody, proč jsou venkovní rolety dobrou volbou

Přidat na Seznam.cz

Přemýšlíte, jaký zvolit druh venkovního stínění? V takovém případě se vám mohou hodit například venkovní rolety. Ty nabídnou praktické využití a hned několik různých výhod, díky kterým jsou jasnou volbou. Podívejte se na následující čtyři důvody, proč si venkovní rolety vlastně pořídit. 

Další úspora energií

Kvalitní venkovní rolety přináší díky další izolační vrstvě na okně způsob, jak ještě o něco snížit spotřebu energií potřebných pro vytápění. Okna jsou totiž jedním z míst, kudy teplo uniká. Pozor si však v zimních měsících dejte na to, že je dobré při svítícím slunci rolety naopak vytáhnout, aby se interiér mohl díky slunci o něco nahřát. Zatažení tak je nejlepší zpravidla na noc. 

Zlepšení bezpečnosti 

Pořádná venkovní roleta na okna znamená další bariéru pro případné zloděje. Využití tak je vhodné především v přízemí či v rodinného domu, kde je možné venkovní rolety umístit i na prosklené dveře. Díky výběru z mnoha rozměrů a přizpůsobení na míru se dají rolety nainstalovat téměř kamkoliv.

Efektivní zastínění

Pokud bude venkovní roleta na okno v zataženém stavu, dokáže opravdu maximálně zastínit místnost. A to je ideální především v ložnici, kde může maximální tma napomoci kvalitnímu spánku bez zbytečného vyrušování. Zároveň je možné zatáhnout rolety například jenom do poloviny, kdy druhá strana okna zůstane odkrytá. V rámci ovládání máte k dispozici manuální, ale i elektrickou verzi s dálkovým ovládáním. Záleží tak na tom, co vám bude více vyhovovat. 

Izolace venkovního hluku

Jako poslední výhodu u venkovních rolet je možné zmínit efektivní schopnost izolace venkovního hluku. Snížení přitom může být až o 16 dB, což je již opravdu znatelný rozdíl. Pořízení rolet je tak vhodné například pro nemovitosti, které se nachází v blízkosti rušné komunikace.