3 triky pro vaše bezdrátová sluchátka Apple

Přidat na Seznam.cz

Sluchátka Apple AirPods dokážou mnohem více než jen přehrávat hudbu z vašeho iPhone, iPadu či Macu. Apple jimi úplně změnil odvětví bezdrátových sluchátek, přinesl totiž funkce, o jakých se dříve snad ani nemluvilo. Dlouhá výdrž baterie, snadné a rychlé nastavení a téměř okamžité spárování jsou jen několika příklady.

Existuje několik modelů, které se svými funkcemi liší. AirPods Pro mají úplně odlišný design a pokročilejší funkce jako prostorový zvuk a aktivní potlačení hluku. AirPods Max mají všechny funkce AirPods Pro, avšak více připomínají tradiční sluchátka.

Ovšem bez ohledu na to, která bezdrátová sluchátka Apple máte, se některé společné rysy neliší. Na ty se pojďme podívat.

1. Dají se spárovat i s ne-Apple zařízeními

Všimli jste si toho malého tlačítka na zadní straně nabíjecího pouzdra? To se používá ke spárování AirPods s Android zařízeními či s jakýmkoliv jiným zařízením, které není značky Apple. Nechte sluchátka v pouzdru, odklopte víčko a podržte tlačítko na zadní straně, dokud LED kontrolka nezačne bíle pulzovat. Potom v Android telefonu, počítači či televizi uvidíte své AirPods mezi Bluetooth zařízeními.

Mějte však na paměti, že spárováním s ne-Apple produktem sluchátka ztrácí některé funkce. Po vyjmutí z ucha se automaticky nezastaví hudba, nebude fungovat ani ovládání přehrávání.

2. Prodlužte výdrž používáním pouze jednoho sluchátka

Jestliže hodně telefonujete či posloucháte hudbu, možná vám sluchátka nevydrží nabitá celý den. V takovém případě můžete vyzkoušet jednoduchý trik. Používejte vždy jenom jedno a druhé nechte dobíjet, pak je vyměňte. Na hovory jedno sluchátko bohatě stačí. Navíc, když budete používat pouze jedno sluchátko, uslyšíte stereo zvuk i v tom jednom. Děje se to automaticky.

3. Naučte se se sluchátky využívat Siri

AirPods druhé generace, AirPods Pro a AirPods Max rozpoznávají příkaz „Hey Siri“. Jakmile tuto kouzelnou frázi pronesete, přehrávaná hudba sníží svou hlasitost, to je důkaz, že Siri poslouchá a je připravena na vaše příkazy. S využíváním Siri už vůbec nemusíte vytahovat telefon z kapsy.