Nejrozšířenější mužské mylné představy o sexu

Přidat na Seznam.cz

Moderní člověk získá své představy o sexu dlouho předtím, než si najde svého prvního sexuálního partnera. Informace o intimním životě dnes snadno nalezne v novinách, časopisech, televizních pořadech a nakonec i na internetu. A tak se ženy i muži snadno ocitají v zajetí mylných intimních představ, které jim někdy mohou vážně pokazit skutečný intimní život.

Sexuologové sestavili sbírku nejoblíbenějších mylných představ o sexu, které provázejí většinu příslušníků silnějšího pohlaví.

První mylnou představou je: že potěšení ženy závisí na velikosti mužova penisu. Tato mylná představa, pečlivě pěstovaná médii, vede k mnoha mužským komplexům. Ve skutečnosti však kvalita pohlavního styku nezávisí pouze a ani tak na velikosti konkrétního orgánu, ale spíše na náladě, touze a zkušenostech muže, jeho představivosti a úctě k partnerce.

Mylná představa druhá: žena potřebuje, aby sex byl dlouhý. Ve skutečnosti je několik hodin trvající pohlavní styk výplodem fantazie režisérů erotických filmů. Normální pohlavní styk trvá v průměru deset až dvanáct minut a to je obvykle dostatečná doba pro to, aby se žena i muž cítili dobře a byli spokojeni.

Třetí mylnou představou je: že se ženy bojí a stydí o sexu mluvit. S jinými muži by skutečně žádná příslušnice něžného pohlaví takový rozhovor nevedla, ale se svým milencem chce být většina žen upřímná. S menší či větší mírou ostychu však budou souhlasit s tím, že se svým partnerem proberou intimní stránku společného života.

Mylná představa číslo čtyři: ženy mají rády muže s mnoha zkušenostmi. Dámy samozřejmě dají přednost partnerovi, který má určité zkušenosti nejen v teorii, ale i v praxi. Není však nutné, aby zástupce silnějšího pohlaví měl akademický titul v oblasti intimních vztahů. Nakonec vše, co potřebuje, ženu naučí muž sám.

Pátý mylný názor: ženy potřebují dokonale vypadající muže. To není pravda! Ženy prý zajímají muži ideálně jemní, dokonale vášniví, dokonale láskyplní a dokonale pozorní. Pokud muž splňuje všechny potřeby ženy v těchto oblastech, je nepravděpodobné, že by vůbec posuzovala jeho atraktivitu.

Zdroj: menslife.com