Dá se vůbec chodit s někým, kdo má děti? Jak na to, když už se k takovému kroku odhodláte?

Přidat na Seznam.cz

Chodit s někým, kdo má děti, je velká věc. Bez ohledu na to, jak nadšeně se můžete cítit z vašeho rozvíjejícího se vztahu, faktem zůstává – váš nový milostný zájem se již zavázal svým dětem a nakonec se budete muset rozhodnout, zda chcete tento závazek přijmout také.

„Nejdůležitější věc, kterou je třeba vědět, když chodíte s rodičem samoživitelem, je, že jeho loajalita je především vůči jeho dětem. To platí zejména v nových vztazích,“ říká Nancy Faganová, manželská poradkyně. poznamenává, že pokud s osamělým rodičem chodíte poprvé, můžete se setkat s několika věcmi, které jste možná neplánovali.

„Musíte si získat nejen náklonnost rodiče, ale i dětí,“ říká Faganová. „Možná budete chtít veškerý čas a pozornost osamělého rodiče, ale musíte se smířit s tím, že to není možné. Jejich děti dostanou stejný podíl, ne-li větší.“ To také znamená, že bude obtížné získat partnerovu nerozdělenou pozornost, pokud děti nebudou poblíž.

Nikdy netrvejte na tom, aby vás osamělý rodič postavil na první místo. Mohl by to být nejrychlejší způsob, jak vztah ukončit,“ radí Faganová.

Randění je cesta plná vzestupů a pádů, ať už jsou děti nebo ne. Pokud k dané osobě opravdu něco cítíte a chcete s ní nadále chodit, skvělé. Je však důležité znát některé jedinečné problémy, které s sebou přináší chození s osamělým rodičem, zejména pokud se vám váš nový partner opravdu líbí a chcete se předvést v tom nejlepším světle. Tady je to, co byste ještě měli vědět, než začnete chodit s někým, kdo má děti, nebo alespoň než s ním začnete vážněji chodit.

Položte si tyto otázky

Než si začnete představovat, jak vozíte děti na fotbal, měli byste si při randění s někým, kdo má děti, položit několik otázek. Vaše odpovědi na ně mohou ovlivnit váš vztah.

  • Jak moc se chcete věnovat dětem?
  • Jste ochotni být pro děti až na druhém místě?
  • Jste ochotni sdílet svůj čas s dětmi?
  • Máte rádi děti?
  • Jste ochotni mít vztah s bývalým partnerem?
  • Nevadí vám nepořádek, hluk a chaos?
  • Jste ochotni zapojit děti do svého života?

Při zodpovídání těchto otázek je důležité být k sobě upřímný, protože na nich závisí, zda se do vztahu vyplatí investovat oběma stranám. Nemá smysl plýtvat časem osamělého rodiče – ani vaším – pokud si myslíte, že děti jsou „v pořádku“ pouze na částečný úvazek.

Nepočítejte se spontánností

Chcete pozvat svého partnera na víkendové dobrodružství na poslední chvíli? Hádejte znovu. Spontánnost není při randění se svobodným rodičem tak snadná, říká Faganová. A navrhovat, abyste si prostě sehnali hlídání, je také velké ne. „Osamělý rodič tak může mít pocit, že nemáte rádi jeho děti. Nebo že nechápete, jak jsou děti důležité,“ říká.

Místo toho si schůzky předem dobře naplánujte a vždy se zeptejte, kdy se váš protějšek musí postarat o své děti. Jinými slovy, budete se muset mnohem více přizpůsobit jejich rozvrhu než svému.

Neočekávejte klid a pohodu

Pokud nejste zvyklí mít doma děti, pak vás při návštěvě bytu vašeho partnera pravděpodobně čeká nepříjemné probuzení. V závislosti na tom, jak jsou děti staré, se nedivte, že všude uvidíte rozházené hračky a svačiny. A pak je tu hluk. (Pro vaši informaci, děti rády křičí.)

Nestěžujte si, když si na rande občas přivedou děti

Někdy dobře mínění svobodní rodiče přivedou na rande své děti, zejména pokud sehnat hlídání bylo nemožné a/nebo se vídáte déle než pár měsíců. I když vás to může mrzet, neschopnost ocenit, jak moc chtějí trávit čas se svými dětmi a s vámi, by mohla vést k nedorozumění.

Co dělat? Abyste se vyhnuli napětí, neříkejte během schůzky nic. Prostě se s tím smiřte. V budoucnu si zvykněte diskutovat o typech schůzek, které si chcete užít s dětmi a bez nich.

Nenabízejte rodičovské rady

Ať už máte s dětmi zkušenosti, nebo ne, není dobré poskytovat nevyžádané rodičovské rady. „Pro rodiče samoživitele může být iritující a urážlivé, pokud se jim milostný partner snaží nabídnout rodičovské rady, když sám děti nemá,“ říká Faganová. Místo toho Faganová navrhuje trpělivě a soucitně naslouchat, když hovoří o svých rodičovských problémech, což jim dá pocit, že jsou vyslyšeni a potvrzeni.

Ze stejného důvodu nepřebírejte rodičovskou roli u jejich dítěte, aniž byste se o tom nejprve poradili se svým partnerem. Chcete-li si vybudovat lepší vztah s partnerem a jeho dětmi, „Nejlepší způsob, jak lépe porozumět osamělému rodiči a navázat s ním kontakt, je zeptat se na jeho děti. Ptejte se jich na jejich záliby, zápory, na to, co jim dělá radost. Zeptejte se rodiče, co můžete pro každé dítě udělat, aby se s vámi cítilo lépe,“ říká Faganová.

Zdroj: lifehacker.com