5 věcí, které zkazí první dojem na rande

Přidat na Seznam.cz

Všechny dívky jsou samozřejmě jiné. Nedá se říct, jestli ji vaše koníčky vyděsí, nebo nadchnou. Jedna věc je jasná, pokud se o vás dívka nezajímá jako o člověka, prostě není váš typ. Další věc je, že jsou věci, které se mnohým hnusí bez ohledu na nadhled, šířku a míru tolerance.

Nedochvilnost

Nikdo nevynucuje přesnost na vteřinu, ale zpoždění 10-20 minut je špatné. Dívka si může myslet, že se o ni v podstatě nezajímáte. Není to tak, že ne? Pak se snažte nepřijít pozdě. Pokud máte zpoždění z důvodů, které nemůžete ovlivnit (stání v zácpě, zkřížení cesty babičce nebo záchrana světa), zavolejte dívce a upozorněte ji. Tímto způsobem zaprvé nebudete v jejích očích nezdvořilí a zadruhé dáte najevo, že je pro vás toto rande důležité.

Nedbalost

Pokud se na to necítíte, nedělejte styling, ale od hlavy až k patě byste měli být čistí, bez zápachu z úst a s vyžehleným oblečením. Je to základní úcta k osobě, se kterou máte rande. Všimli jste si lupů? Mastné kořínky vlasů a „sníh“ na ramenou vám čest neudělají. Předem se zaměřte na šampony proti lupům, abyste si mohli vlasy včas několikrát umýt a zlepšit jejich vzhled. Pokud jedete autem, nezapomeňte ho také umýt.

Nešťastné překvapení

Tímto překvapením myslíme let balónem, pozvání na bowling, výlet do přírody a podobné nápady. Pokud chcete strávit první rande netradičně, proberte plán s potencionální přítelkyní předem. Koneckonců by se měla vhodně obléknout, ale především vám dát vědět, jestli se jí tento formát líbí. Bude trapné, když ji vytáhnete na piknik nebo na dlouhou procházku na vysokých podpatcích. Nebo zjistíte, že má fobii z výšek, a připravíte jí extrémní zábavu na celý večer. Nemyslete jen na sebe.

Oblíbený telefon

Rozptylování se mobilem během rande je vůči dívce neslušné. Váš kanál na Facebooku a stránka na Instagramu se bez vás nikam neposunou. Ale váš vyvolený ocení, že jste ohrožený druh, který dokázal odložit telefon a konverzovat se živým člověkem. Vaše ochota věnovat jí veškerou svou pozornost bude mluvit za vše. A pokud nemáte zájem a už jste si uvědomili, že nejdete svou cestou, buďte i tak zdvořilí. Ať má z vašeho setkání dobrý dojem. Také se připravovala, vybírala si oblečení, dělala si účes a make-up.

Hulvátské chování

Pokud chcete takto působit dojmem sebevědomého macho muže, je to špatný nápad. Příčetná dívka by nikdy neschválila familiární přístup k obsluze stylem „hej, ty“, snahu chovat se k ní jako ke „své holčičce“ a touhu vpadnout všem kolem ní do cesty a ukázat jí, kdo je tady pánem. Nepopírejte to hned na začátku: dívky jsou všech tvarů a velikostí. Ale pravděpodobně se bude stydět být poblíž a bude chtít co nejdříve utéct.

Všechny tyto body platí i pro dívky. Pokud nechce přestat telefonovat nebo se bezdůvodně opozdí o hodinu, můžete se klidně vyjádřit, co si o tom myslíte. Nebo prostě odejděte. Pokud se nestaráte o své pocity, nemusíte se o ně starat na oplátku vy.

Celkově vzato není dobré první rande tak těžké. Nesnažte se být někým, kým byste měli být. Nezatěžujte ji svými problémy. Mluvte o sobě, ale zajímejte se i o její život. Vedete dialog, který je zhruba 50/50. Harmonické a zajímavé rozhovory probíhají, když se oba dostanete do role vypravěče a posluchače.

Zdroj: menslife.com, redakčně upraveno