Muži jsou nadšeni z nové techniky zvětšení penisu pomocí kyseliny: Mám teď přítelkyni, která je s tím velmi, velmi, velmi spokojená

Přidat na Seznam.cz

Všichni známe kyselinu hyaluronovou, která se v kosmetické medicíně používá ke zvětšení a tvarování rtů. Jedna americká kosmetická klinika našla další způsob jejího využití, který se setkal s velkým zájmem mužů. Hovoří se o zvětšení penisu pomocí speciálních výplňových injekcí. Je tato léčba bezpečná?

V posledních letech vzrostl zájem o estetickou medicínu – nejen mezi ženami, ale i mezi muži, kteří jsou stále ochotnější podstoupit kosmetické zákroky. Jedna klinika v texaském Dallasu se toho rozhodla využít a zaměřila se na pro muže velmi citlivé místo: genitálie.

PhalloFILL, jak se klinika jmenuje, nabízí zákroky na vyplnění penisu pomocí kyseliny hyaluronové – stejné kyseliny, která se používá ke zvětšení rtů.

Zvětšení penisu kyselinou hyaluronovou – jak je to s bezpečností?
Ačkoli nabídka společnosti PhalloFILL zní lákavě, je třeba se přiklonit k bezpečnosti takového zákroku. Kyselina hyaluronová sama o sobě není škodlivá a americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) ji uznal jako bezpečnou pro použití na obličeji. Přesně tak – na obličej, nikoli na mužský penis. Jaká jsou rizika těchto zákroků?

Jak uvádí deník Daily Mail, existuje jen málo výzkumů týkajících se používání výplní v intimních oblastech. Jedno však víme: pokud je kyselina hyaluronová vstříknuta do tepny nebo jejího okolí, může způsobit odumření tkáně.

Stejně jako u každé výplně existuje i zde riziko migrace kyseliny po zákroku. Taková situace v případě zvětšení rtů není nebezpečná, ale u zákroků na penis může být spojena s bolestí, infekcí nebo nežádoucím tvarem.

A kolik taková akce stojí? Za celou sérii augmentačních zákroků pacienti utratí v přepočtu až 255 900 korun. Jedno ošetření trvá přibližně 30 minut a provádí se v lokální anestezii. Výplň se vstřikuje pod horní vrstvu kůže penisu.

Muži jsou novým zákrokem nadšeni
Potenciální rizika muže vůbec neodrazují a dallaská klinika nemá o klienty nouzi. Deník Daily Mail hovořil s jedním z nich, který prozradil, že zvětšení penisu bylo jeho snem již dlouhou dobu.

  • „Změnilo to můj sexuální život… Mám teď přítelkyni, která je z toho velmi, velmi, velmi šťastná,“ řekl britskému deníku. Dodal, že po zvětšení penisu se mu od žen, se kterými strávil noc, dostalo nadšených ohlasů.

Další klienti kliniky, kterou vlastní 49letý William Moore, tvrdí, že jim zvětšení penisu pomohlo mít se rádi. Mnozí z nich měli dlouholetý komplex ze svého malého přirození a po zákroku začali žít naplno: uspěli v profesním i citovém životě.

Sám generální ředitel kliniky dobře ví, jak je toto téma pro muže důležité. Sám v minulosti podstoupil neúspěšné procedury zvětšení penisu, proto se rozhodl vyvinout vlastní metodu.

Zdroj: Daily Mail