Móda podle Kim Čong-una. Na co si potrpí obávaný diktátor?

Přidat na Seznam.cz

Severokorejský diktátor Kim Čong-un je jedním z nejsledovanějších mužů na světě, co se módy týče. Avšak vládce si nepotrpí na západní luxus, jako jiní jeho souputníci, například čečenský vůdce Ramzan Kadyrov, o kterém je známo, že má rád značky jako Prada nebo Louis Vuitton.

Kim Čong-un, přestože dlouhou dobu pobýval v Evropě, konkrétně ve Švýcarsku, kde studoval, na jeho ouftitu se to nijak zvlášť neprojevuje. Jeho styl nás však může v mnohém inspirovat. Jedním z jeho oblíbených kousků je černý kožený kabát. Ten nechal dokonce ve své zemi zakázat, jak psali světová média.

Kožený trenčkot, který má Kim Čong-un na sobě koresponduje s jeho autoritářským projevem, Kim působí sebevědomě a státnicky. Rukávy mírně přesahují zápěstí a kožený opasek, jež obepíná Kimův pas, opticky rozšiřuje, již tak široká ramena. Kabát je je dlouhý až ke kotníkům, tudíž má teplejší charakter a Kim se tak nemusí bát ani chladnějších teplot. Kde ale takový trenčkot koupit? Na českém trhu nic takového nenajdeme!

Někdy i Kim ujede. Podivná čepice, kterou zvolil v tomto případě, vypadá trochu jako afro. Co je zač, na to jsme se zeptali módního stylisty Leoše Mareše, avšak ani ten si nevěděl rady. Čepice se podobá čepici ruských kozáků, takzvané Papacha. Ta tvořila kroje kavkazských horalů. Je zhotovena z ovčí vlny a má obvykle tvar vysokého válce, existují však také papachy zašpičatělé nebo baňaté, někdy bývají opatřeny stahovacími klapkami na uši. V Kimově případě to ale stejně vypadá jako Afro!

V tomto případě Kim opět přestřelil. Snaží se tak skrývat hubené nohy? Nejspíš ne. O Kimovi se všeobecně ví, že je velkým milovníkem basketbalu, tudíž by měl mít lýtka vysportovaná. Širší nohavice však mohou opět podvědomě vyvolávat pocit, že vládce stojí pevně na svých nohou. Je to ten pocit, který chce ve svém okolí vzbudit? ….Možná mají široké nohavice pouze praktický význam. …Kim si prostě odvětrává zpocené p**o!

Kim Čong-un jako filmová hvězda? Je to možné! Bundička ve stylu Top Gun se hodí i k méně oficiálním záležitostem, jako například k testování jaderných střel, když je zrovna nuda a v korejské TV nic kloudného neběží. Kožíšek, který lemuje krk zahřeje i ve větrnějším počasí. V tomto případě je to správná volba.

Zdroj: redakce, Politico, SCMP