I muži potřebují pečovat o vlasy. Tady je deset odborných tipů bez nichž se žádný muž neobejde

Přidat na Seznam.cz

Muži mají občas tendenci být v péči o sebe nedbalí. Tato nedbalost se týká také vlasů. I vlasy jsou ale jednou z hlavních částí vašeho těla, která vyžaduje údržbu, uvádí se na webu Haircutinspiration. Muži často při péči o vlasy přepnou do režimu autopilota a používají stejnou rutinu 365 dní v roce. Je načase ji možná přehodnotit a věnovat svým vlasům trochu více pozornosti.

Pokud v péči o vlasy tak trochu lítáte, zde je několik důležitých tipů, které by vám mohli být ku prospěchu. Díky jejich použití vydrží vaše účesy déle a vašemu vzhledu jen tak někdo neodolá.

Vyhněte se nadměrnému mytí vlasů

Pravidelné dennodenní sprchování a umývání je normální, v souvislosti s vlasy ale tohle pravidlo rozhodně neplatí. Zvažte mytí vlasů pouze jednou až dvakrát týdně. Jakýkoli typ šamponu totiž odstraňuje z vašich vlasů přirozené tuky.

Množství přirozeného tuku, který vaše vlasy produkují, se u každého člověka liší a na různé lidi má různý vliv. Každodenní umývání vlasů, je obzvláště škodlivé, pokud máte vlasy suché. Ani u mastných vlasů ale není nutné mýt si vlasy častěji než dvakrát týdně. Po umytí vlasů jakýmkoli typem šamponu je také nutností použít kondicionér.

Vždy je vhodné používat přírodní šampon, který má méně chemických látek. A co je důležité, šampon během mytí vlasů není nutno aplikovat dvakrát. Dvojí mytí je totiž pouze zažitým, ale neopodstatněným mýtem.

Buďte k vlasům šetrní

Mokré vlasy netřete příliš silně. Buďte k nim šetrní a raději je poklepávejte, abyste vlasy udrželi v neporušeném stavu. To je jedno z nejzákladnějších obecných pravidel péče o vlasy. Když jsou totiž vlasy mokré, jsou v nejchoulostivějším stavu. Buďte si toho vědomi a během vysušování si své vlasy neničte.

Nesnažte se vlasy rozčesávat

Násilně rozčesávat vlasy je velmi nevhodné. Speciálně u mužů, kterým vlasy řídnou. Stačí vlasy jen jemně prohrábnout prsty a nechat jim jejich přirozený tvar. Výsledný účes bude mít mnohem svěžejší vzhled a bude více odpovídat vaší přirozenosti. Jakákoli upjatost je okamžitě viditelná a přesto, že vy máte pocit, že váš obraz v zrcadle odpovídá vašim představám o sobě, není tomu tak. Váš pohled do zrcadla je zkreslující. Vidíte se totiž každý den pouze z jednoho úhlu a vaše představy o vašem vzhledu jsou spíše produktem jakési zvyklosti a falešné představě o tom, jak vám to nejvíce sluší.

Kondicionéry s vejcem jsou dobré

Vajíčka jsou pro vaše vlasy dobré. Vaječný žloutek je totiž zásobárnou nepostradatelných vitamínů, minerálních látek a aminokyselin. Vejce vlasy vyživují a dodávají jim pevnost a lesk. Po aplikaci vaječného kondicionéru, který necháte nějakou minutu působit, vlasy vždy umyjte kvalitním šamponem nebo vodou.

Chraňte své vlasy před chlórem

Chlor může být pro vaše vlasy velmi škodlivý. Než se tedy ponoříte do bazénu ošetřeného chlórem, nezapomeňte si vlasy namočit normální vodou a použít kondicionér. Vaše vlasy tím získají jistý filtr a před chlórem budou odolnější. Úplně nejlepší je ale použít plaveckou čepici. Ta vaše vlasy před chlórem ochrání nejlépe.

Čím méně chemikálií, tím lépe

Minimalizujte používání různých přípravků na vlasy. Příliš mnoho chemikálií nakonec způsobí, že vaše vlasy budou vypadat matně a ztratí svůj přirozený lesk. Budou drsné, suché a lámavé. Snažte se proto nechat vlasům jejich přirozenost. Minimalizujte barvení vlasů, narovnávání nebo trvalou ondulaci. Příliš mnoho chemikálií může velmi lehce poškodit vaše vlasy i nenávratně.

Čistící šampon může pomoci

Pokud jste si již vlasy znehodnotili používáním příliš mnoha přípravků, zvažte použití čisticího šamponu. Ten dokáže z vlasové pokožky a vlasů škodlivé chemické látky smýt.

Zdržte se používání přílišného tepla

Pokud možno se při vysoušení vlasů vyhněte fénu. Přirozené sušení vlasů je pro vaše vlasy prostě to nejlepší. A když už fén přece jen používáte, udržujte jej na nízkém stupni tepla. Při použití příliš vysokého tepla se vaše vlasy vysuší a zkřehnou. Stejná logika platí i pro žehličky na vlasy. Protože obecně teplo vlasům neprospívá, vyhněte se také sprchování příliš horkou vodou.

Zastřihování je užitečné

Pro úpravu vlasů je ideální pravidelné zastřihování. Udržuje tedy dlouhodobě vaše vlasy upravené a úhledné. Ideální je zastřihování vlasů každý jeden až jeden a půl měsíce. Ideální je návštěva kadeřníka v dopoledních hodinách. Váš barber bude totiž svěží a bude mít na vás dostatek času.

Nepoužívejte špatné nástroje na vlasy

Používání správných nástrojů na vlasy je nezbytné, protože vlasy jsou velmi choulostivou součástí vašeho těla. K česání je lepší používat pouze ruku než nekvalitní hřebeny. Když už má ale přijít na řadu hřeben, používejte takový, který má široké a řídké zuby.

Péče o vlasy je důležitou součástí vašeho života, a pokud chcete, aby vám vlasy dlouho vydržely svěží a dodávali vašemu vzhledu jiskru, držte se výše uvedených rad. Pro udržení dobrých vlasů je také důležité udržovat zdravý životní styl. Jezte zdravou stravu, dobře spěte a minimalizujte stres. Jen tak zajistíte, že vaše vlasy budou dobře a dlouho sloužit k udržení vašeho sebevědomí.

Zdroj: haircutinspiration.com