10 nejbizarnějších prodejních automatů v Japonsku: Koupíte si humry, štěstí a dokonce i použité kalhotky

Přidat na Seznam.cz

V Japonsku připadá na každých 23 lidí 1 automat, což je jedna z nejvyšších hustot prodejních automatů na světě. V zemi lze jen stěží ujít 100 metrů, aniž byste narazili na prodejní automat. Japonsko má hustou populaci, omezený prostor a klesající počet lidí v produktivním věku.

Prodejní automaty se ukázaly být vhodným řešením tohoto problému. Téměř jakékoli zboží, které si můžete koupit v obchodě, najdete v jednom z 6 milionů japonských automatů. Zde jsou některé z nejneobvyklejších automatů, které se v Japonsku nacházejí.

Automat na živé humry

Tento automat najdete v Ósace. Po vzoru automatu na humří klepeta si za pouhých 100 jenů můžete ulovit vlastního čerstvého živého humra.

Prodejní automaty na štěstí

Tyto automaty se běžně nacházejí v chrámech a svatyních. Jsou to malé papírky, které vám pravděpodobně prozradí vaši budoucnost (v Japonsku se jim říká „omikudži“). Pro štěstí se omikudži tradičně přivazují ke stromům nebo sloupům.

Prodejní automaty na použité školní kalhotky

Kolem skutečné existence těchto automatů se vedou spory. V roce 1993 byl prodej použitých školních kalhotek v automatech prohlášen za nezákonný, přesto mnoho místních obyvatel a cestovatelů tvrdí, že je stále vídají!

Prodejní automaty na květiny

Netrávíte dost času se svou ženou? Květinové kytice a rostliny v květináčích jsou k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Automaty na vejce

Někdy prostě potřebujete vejce. Takže si zajdete do automatu a máte je hned po ruce.

Prodejní automaty dívčích telefonních čísel

Osamělý? V tomto automatu můžete získat telefonní čísla nezadaných dívek. Tak tohle je nový pohled na randění.

Automaty na teplá jídla

Tyto automaty na jídlo na cestách prodávají všechna jídla, na která si vzpomenete. Hamburgery, hot dogy, guláš, kari, špagety, hranolky, smažené chobotnice a seznam by mohl pokračovat.

Prodejní automaty na deštníky

Uvízli jste venku v dešti? Žádné obchody nejsou otevřené? Japonsko našlo řešení. Deštníky přímo z automatu. Pohodlí zaručeno!

Automaty na spodní prádlo

Výročí svatby? Chcete do svého manželství vrátit trochu energie? V Japonsku je spodní prádlo k dispozici, kdykoli ho potřebujete.

Prodejní automaty na nosorožčí brouky

Nosorožčí brouci jsou v Japonsku velmi oblíbenými domácími mazlíčky. Jejich sbírání a boj s nimi je oblíbenou zábavou mladých japonských chlapců.

Automat na čerstvou zeleninu

Někdy si chcete večer rychle uvařit jídlo, ale všechny obchody jsou zavřené! Tento automat na čerstvou zeleninu vám zajistí, že si stále můžete vytvořit to úžasné jídlo, a to v kteroukoli denní či noční dobu.

Zdroj: expertworldtravel.com, redakčně upraveno